DOJAZD

Z Ochotnicy Górnej (najlepszy dojazd) należy skręcić w kierunku południowym w miejscu oznaczonym drogowskazem "Os. Studzionki" (zjazd na Studzionki znajduje się 1700 m od kościoła w Ochotnicy Górnej). Następnie trzeba przejechać przez most a dalej asfaltową, stromą drogą (średnie nachylenie ok. 15%) o długości 1800 m pod sam dom. Drogę można pokonać bez problemu samochodem bez napędu 4x4. W zimie konieczne są łańcuchy.

Do Ochotnicy Górnej można dojechać drogą 969 od północy. Następnie na odcinku pomiędzy Zabrzeżem a Tylmanową należy skręcić na zachód zgodnie z drogowskazem "Ochotnica Dolna". Ochotnica Górna to następna wieś na zachód od Ochotnicy Dolnej.

Można także dojechać z Nowego Targu. Jadąc na wschód w kierunku Krościenka drogą 969, należy skręcić w miejscowości Knurów na północ. Dalej asfaltową drogą przez przełęcz Knurowską dojeżdża się do Ochotnicy Górnej.

Istnieje także inna możliwość dojazdu od strony Nowego Targu. Jadąc w kierunku na Krościenko należy skręcić w miejscowości Knurów i kierować się na Szlembark. Tam trzeba dojechać do kościoła i dalej asfaltową ulicą "Na Studzionki". Asfaltowa ulica przechodzi w gruntową drogę prowadzącą do Studzionek. Droga dostępna jest dla pojazdów z napędem 4x4.

Dojście pieszo

  • Z Turbacza czerwonym szlakiem na wschód - 3 godziny
  • Z Lubania czerwonym szlakiem na zachód - 3 godziny
  • Z przełęczy Knurowskiej czerwonym szlakiem na wschód - 45 minut
  • Z Ochotnicy Górnej na południe (asfaltową drogą) - 30 minut
  • Ze Szlembarku (dojeżdżają tutaj liczne autobusy lub mikrobusy z Nowego Targu) od kościoła asfaltową ulicą "Na Studzionki", która przechodzi w gruntową drogę - 45 minut